Owoce i warzywa są dobre dla zdrowia mężczyzn

Mężczyźni potrzebują diety bogatej w składniki odżywcze, aby zachować dobry stan zdrowia. Owoce i warzywa są bogate w witaminy, minerały i związki fitochemiczne, które chronią przed nowotworami i innymi chorobami.

Pamiętaj o radzie rodziców: „Jedz warzywa!”

1. Jagody

Na szczęście zdrowia nawyki żywieniowe mogą pomóc w zapobieganiu wielu z tych schorzeń.

Jagody przynoszą mężczyznom wiele korzyści: pomagają zwiększyć liczbę plemników i są bogate w przeciwutleniacze poprawiające pamięć. Owoc pomaga również poprawić trawienie, obniżyć poziom cholesterolu i regulować poziom cukru we krwi. Ponadto ma niski indeks glikemiczny i zawiera błonnik, który zapewnia uczucie sytości.
Kolejnym potężnym owocem jest pomidor. Pomidory, bogate w przeciwutleniający likopen, zmniejszają ryzyko raka jelita grubego i wspomagają zdrowia serca. Są także dobrym źródłem potasu i witaminy C.

Zielone warzywa liściaste, szpinak, jarmuż i kapusta włoska, zawierają zdrowia dla prostaty luteinę i zeaksantynę, a także chroniącą oczy witaminę C. Ponadto są doskonałym źródłem wapnia i magnezu.
Węglowodany są niezbędne do wytwarzania energii, ale większość Amerykanów nie spożywa ich w wystarczającej ilości. Wybierz produkty pełnoziarniste (komosa ryżowa, kasza bulgur, proso) zamiast rafinowanych węglowodanów, aby uzyskać zdrowia alternatywę, która jest dobrym źródłem błonnika zdrowia dla prostaty. Te produkty są również bogate w zdrowy dla serca kwas foliowy, żelazo, magnez i cynk.

2. Szpinak

Zielone warzywa liściaste są dobre dla zdrowia mężczyzn, ponieważ zawierają dużą ilość magnezu, który pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Zwiększa to przepływ krwi do penisa i poprawia erekcję. Szpinak zawiera również kwas foliowy, który może poprawić zdrowia  nasienia.

Witamina C w szpinaku ma również właściwości przeciwzapalne, co jest dobre dla organizmu, ponieważ stan zapalny może powodować uszkodzenie komórek i prowadzić do chorób. Witamina C jest niezbędna organizmowi do tworzenia kolagenu – białka, które pomaga w gojeniu się ran.

Jedzenie diety bogatej w zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste, owoce i orzechy może zmniejszyć ryzyko raka prostaty, zaburzeń erekcji i innych problemów zdrowia typowych dla mężczyzn. Ten rodzaj diety może być korzystny dla ogólnego stanu zdrowia mężczyzn, nawet jeśli przyjmują oni leki takie jak Cenforce 60.

Mężczyźni, którzy mają niską liczbę plemników, mogą mieć trudności z zostaniem ojcami. Kamagralek, który pomaga poprawić zdrowia nasienia i zwiększyć poziom testosteronu, taki jak gotowany szpinak. Wzorzec żywieniowy polegający na spożywaniu głównie owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych i innych minimalnie przetworzonych produktów spożywczych może również sprzyjać prawidłowej wadze. Może to zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i innych chorób przewlekłych. Może również zmniejszyć ryzyko zaburzeń erekcji i problemów z prostatą u mężczyzny, a także zmniejszyć zapotrzebowanie na leki takie jak Cenforce.

3. Chude czerwone mięso

Czerwone mięso jest bogatym źródłem białka i zdrowia tłuszczów, takich jak jednonienasycone kwasy tłuszczowe i kwasy tłuszczowe omega-3. Spożywane z umiarem czerwone mięso może pomóc w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej i wspierać poziom energii. Jednak nie wszystkie mięsa są sobie równe. Skup się na chudych kawałkach wołowiny, wieprzowiny i dziczyzny i usuń widoczny tłuszcz przed gotowaniem.

Będziesz także chciał ograniczyć przetworzone mięsa, ponieważ mogą zawierać dużo sodu i zwiększać ryzyko chorób serca. W jednym badaniu niektóre przetworzone mięsa sklasyfikowano jako czynniki rakotwórcze pierwszego stopnia, co oznacza, że mogą powodować raka.

Chociaż czerwone mięso dostarcza pewnych niezbędnych składników odżywczych, ważne jest, aby zrównoważyć dietę innymi źródłami białka, takimi jak ryby i fasola. Ogólnie rzecz biorąc, ograniczenie spożycia mięsa i spożywanie większej ilości owoców i warzyw jest najlepsze dla zdrowia mężczyzn.

Pomimo negatywnej prasy w przeszłości wielu ekspertów ds. żywienia uważa obecnie, że umiarkowane spożycie czerwonego mięsa może stanowić część zdrowia diety, jeśli żywność jest gotowana i przygotowywana w sposób zmniejszający zawartość tłuszczów nasyconych. Niedawny przegląd badań wykazał, że w porównaniu z białym mięsem, chude mięso czerwone wiąże się z niższym ryzykiem chorób serca i ma niską zawartość sodu. Zapewnia także ważne źródło żelaza, cynku i żelaza hemowego, które są niezbędne dla zdrowia mężczyzn.

4. Warzywa

Mężczyźni potrzebują diety bogatej w warzywa, które dostarczają witamin i minerałów wspierających zdrowia i dobre samopoczucie. Zielone warzywa liściaste są bogate w przeciwutleniacze poprawiające pamięć, a warzywa kapustne, takie jak brokuły, zawierają składniki odżywcze zwalczające raka. Brokuły są również dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wzmocnić układ odpornościowy i sprzyja zdrowia skórze.

Dodanie większej ilości owoców i warzyw do diety jest proste. Pamiętaj tylko, aby wybierać całą żywność zamiast przetworzonych posiłków i uwzględniać różnorodne kolory, aby uzyskać jak najwięcej korzyści odżywczych.

Jednym z najwcześniejszych wspomnień wielu ludzi związanych z radami rodziców jest to, że powinni „jeść warzywa”. Choć przy stole mogło to spotkać się z westchnieniami i protestami, była to dobra rada. Codzienne spożywanie szerokiej gamy warzyw wiąże się z niższym ryzykiem chorób serca, otyłości i innych chorób przewlekłych.

Owoce i warzywa to rzeczywiście doskonały wybór, jeśli chodzi o promowanie zdrowia mężczyzn. Oferują szeroką gamę korzyści, które mogą pozytywnie wpłynąć na różne aspekty dobrego samopoczucia mężczyzn. Oto kilka powodów, dla których włączenie owoców i warzyw do diety jest kluczowe dla zdrowia mężczyzn:

Zdrowie serca: Spożywanie diety bogatej w owoce i warzywa może obniżyć ryzyko chorób serca, głównej przyczyny śmiertelności mężczyzn. Błonnik, potas i przeciwutleniacze znajdujące się w tych produktach mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, obniżyć poziom cholesterolu i poprawić pracę serca.

Standardowa dieta amerykańska jest zbyt uboga w spożycie owoców i warzyw. Aby poprawić jakość swojej diety, skup się na jedzeniu różnorodnych warzyw i staraj się jeść ciemnozielone warzywa liściaste; pomarańczowe lub żółte owoce i warzywa; czerwone owoce i warzywa; rośliny strączkowe (fasola) i groszek; i owoce cytrusowe. Staraj się przez większość dni wypełnić około połowy talerza tymi warzywami. Jeśli masz pełnowymiarowy talerz, zastąpienie części mięsa, sera i białego makaronu lub ryżu warzywami na parze, fasolą lub soczewicą może pomóc zmniejszyć ogólną liczbę kalorii bez utraty białka i błonnika.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply